Trek Pembrokeshire coast path - Wales

Trek Pembrokeshire Coast Path – Wales – den třetí

Třetí den mě čekal brzký start díky odjezdu busu v 7,25 kterým jsem se mínila přiblížit k nástupu na dnešní a vlastně poslední díl pobřežní poutě. Než jsem vyběhla z hostelu směrem k zastávce, snesla se z nebes mohutná přeháňka a celé to vypadalo hrozivě temně, jenže já nechtěla díky nějakým rozmarům počasí ustupovat od harmonogramu, takže jsem se dopravila na výchozí bod. Pršelo zatím drobně ale nepřetržitě.

[sklik]

Nemohla jsem najít cestu ve smáčené trávě vedoucí přes louku s pasoucími se krávami. Dovedlo mě to k farmě, kde se nedalo nikam jít, jen přes jejich dvůr a dojít k silničce vedoucí kdovíkam. Mapu jsem nechtěla vytahovat neb by mi z ní mnoho nezbylo, jak silně fičelo a v tu chvíli i vydatně pršelo.

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Rozhodla jsem se s nevolí otočit nazpět a zkusit jinou variantu. V botách jsem měla již solidní rybník. I goretexový oděv začínal snad i propouštět. Začínala na mě padat nějaká skepse. Asi za to mohla únava z nevalné noci, kdy bylo v pokoji nedýchatelno neb nešlo otevřít okno a já se stále budila  a převalovala horkem. Takže opravdu žádný kvalitní odpočinek.Takže jsem se s konečnou platností rozhodla dojít zpět na asfaltovou silnici která by měla vést na parkoviště odkud se pak snadno napojím na pobřežní cestu. Při otvírání jedné z dřevěných branek jsem se batohem zachytla o ostnatý drát a dozkuchla si pláštěnku. K mé největší zlosti ten batoh je dva týdny nový a tenhle trek byla jeho premiéra!! Grrrrrrrr. Dost jsem litovala že jsem ráno při odchodu z hostelu nechala v knize hostů vzkaz jak krásně tu je a jak miluji Wales nade vše. V tento okamžik jsem ho upřímně nenáviděla!!

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Na parkoviště jsem došla. Pršelo pořád, přestože se to v dáli nad mořem trochu modralo. Vylezla jsem na vrchol dominantního kopce který byl součástí mé dnešní výpravy a zároveň zjistila, jak je vše strašně zmáčené, kluzké a nepříjemné. Přemýšlela jsem co si počít, zda pokračovat v programu a nebo zvolit nějaký kompromis. Druhá varianta vyhrála. Ten den mi bohužel chyběla nějaká druhá osoba, která by mi dělala v nesnázích společnost a vše zlé by se zdálo o něco lepší. Tedy pochopitelně záleží na nátuře potencionálního doprovodu že.

Můj hlavní cíl byl maják Strumble Head na takovém výběžku odkud měl být také pěkný výhled na útesy a zelenomodrou vodu oceánu. Dokráčela jsem tam tedy po silnici, ale už mi to bylo nějak jedno. Zmokla jsem ještě dvakrát, ale už ne tolik. Nebe nebylo moc fotogenické ale během té chvíle kdy jsem se potloukala v blízkosti majáku se prostřídalo několik různých variant osvětlení takže snad i nějaká hezká fotka vyšla.

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Počasí mě iritovalo, tudíž jsem pokorně zvolila možnost naskočit na autobus a svézt se zpět do městečka, odkud jsem tak jako tak jen s několikahodinovým odstupem musela pokračovat dalším autobusem směrem na jih s cílem přístavu Pembroke a ubytováním. Fyzický výkon tedy rekordy netrhal, možná 13km maximálně.

Přesun busem znamenal jeden přestup, ve městě Haverfordwest, kde mě od příjezdu přípoje dělila hodinka a čtvrt tudíž dost času na nákup pohledů a knižního průvodce Pembokeshire Coastal path, jak se tato cesta oficiálně jmenuje. A také fotodokumentace hradu jež se rozkládá takřka v centru města a neznamenalo to nic víc než 10minut chůze od autobusového nádraží. Slunce odpoledne vydrželo na obloze bez dalších přísunů srážek a já se nemohla dočkat až přežiju další hodinu v busu a konečně se řádně pokochám rozlehlým hradem Pembroke a také přístavem Pembroke Dock, kde jsem měla rezervovaný pokoj na penzionu.

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Hrad byl úžasný. Vstupné v normě. Jaké to překvapení. Nádvoří narvané k prasknutí lidmi na vozíčkách a jejich pečovateli, hudba hrála v podání muzikantů oblečených do kostýmů Anglické hradní stráže. Takové ty červené uniformy a na hlavě vysoká černá chlupatá čepic. Udělám pár kroků a hle. Zaslechnu češtinu. Dvě holky. Pak další. Nějací kluci. Pak několik lidí na vozíčku. Češi všude kam se podíváš. Dělala jsem nejdřív jakoby nic, snažila jsem se prolézat hrad, fotit a vstřebávat dění. Ale na jedné věži jsem to nevydržela a zeptala se dvou kluků, co tam prováděli své postižené svěřence, co že se to tam dole odehrává. Mezinárodní camp handicapovaných. Bylo to hrozně pěkné, lidé tančili, ti co nebyli na vozíčku také, sluníčko parádně hřálo, opravdu velmi vyvedené odpoledne a podvečer!!

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Po zavíračce jsem obešla hrad z venku a nafotila jej ze všech stran, chvíli poseděla u vody a jen tak čuměla, bylo mi zase smuténko že jsem sama a není s kým se podělit o tu pohodu. V 19h jsem měla hlášený příchod na penzion, což se kupodivu podařilo, nejprve jsem jej ovšem musela najít ale pomohl mi ochotný mladík domorodec a mnohé úskalí bylo zažehnáno.

Oficiální stránky treku (v anglickém jazyce): Trek Pembrokeshire coast path 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>