Trek Pembrokeshire coast path - Wales

Trek Pembrokeshire Coast Path – Wales – den druhý

Druhý den jsem se probudila odpočatá a nedočkavá zdolání oněch 19km. Vstala jsem o šesté, venku zataženo, dusno, absolutní bezvětří. No kdosi říkal, že se to má pokazit, tak jsem se pořádně nasnídala a úderem osmé již štrádovala po další části trasy. Věděla jsem že nepotřebuju na ten den moc jídla, což bylo hnedle v batohu znát. A krom mírné únavy v nohách se mi šlo krásně zlehka.

Na focení venkovní osvětlení nebylo vůbec ideální. Bylo mi hned jasné, že vše bude šedé a posmutnělé a přitom v reálu byl příjemný den. Dokonce jsem v duchu děkovala slunci, že zatím nevykouklo skrze mračna a mě nebylo ve ¾ kalhotách a tílku až takové vedro.

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Útesy měly tentokrát mnohem dramatičtější podobu. Zvedaly se nad mořem jak obrovské skalnaté masívy v nichž sídlí různé ptactvo, rostou barevné kvítky, a hukot mořských vln tříštících se o kámen je něco nádherně silného pročež je tato cesta turisticky oblíbená a vyhledávaná. Vláha se začala snášet z nebes okolo 13h, kdy jsem v podstatě takřka docházela do cíle přístavního městečka Fishguard odkud mimojité jezdí trajekty do Irska. Nakoupila jsem pohledy, jídlo a vyzvedla na infocentru jízdní řád s tím že se ubytuji a pak si udělám okružní jízdu busem podél pobřeží s cílem fotodokumentace obrovské katedrály v městě St Davids. Hostýlek byl útulný na první pohled. Vlastně takový domek, obýváček s internetem, jídelna, druhý jakoby obýváček, venkovní částečně zastřešené posezení s grilíkem a dobře vymyšleným venkovním plně civilizovaným wc takže když si děláš barbecue nebo chceš nocovat na gauči v zahradě, nemusíš se dobývat do domu. Spolubydlící byly pryč, já se beztak jen rychle najedla, a utíkala na bus pobřežní linky. Busem jedoucím po hlavní silnici je to do St Davids 25minut ale tenhle mrcasník co se táhne podél moře po farmářských klikatých silničkách to jede 2,5h!!!

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Přeháňky nabývaly na síle a četnosti, takže to bylo náhodou skvěle strávené odpoledne, dobrý zážitek. Nebudu zdůrazňovat jak pekelně se mi chtělo na záchod, dvě a půl hodiny nečůrat je pro mou pravidelně, abnormálně hydratovanou tělesnou schránku jaksi přes limit haha. Katedrálu jsem fotila za příznivých podmínek v období mezi přeháňkami, pronásledovala mě tam nějaká Asiatka která pořách chtěla abych jí fotila a já jí nemohla utéct přestože jsem jí stále opakovala že nemám čas neb mi za chvíli jede bus a musím si to taky sama vyfotit, no ale víš co, aspoň mám nějaké záběry i v popředí s mou osobou. Asiatka totiž automaticky u každé zastávky kdy se fotila ona následně popadla můj foťák a fotila ona mě hehe. Byla to taková rychloakce neb mi bus skutečně jel zpět za necelých 50minut, tentokrát ten rychlík po hlavní silnici takže jsem byla za půl hoďky zpět na hostelu. Natlačila jsem do sebe krabičku jahod u PC pročítajíc meily a předpověď počasí na netu, mezitím dorazily spolubydlící, dvě španělky nemluvící skoro vůbec anglicky, ale trochu jsme si pokecaly než šly zase ven do víru nočního života a já se nachystala ke spánku.

Trek Pembrokeshire coast path - Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Oficiální stránky treku (v anglickém jazyce): Trek Pembrokeshire coast path 

 

1 komentář: „Trek Pembrokeshire Coast Path – Wales – den druhý“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>