Trek Pembrokeshire coast path - Wales

Trek Pembrokeshire Coast Path – Wales – den čtvrtý

Čtvrtý den byl odjezdový. Ráno jsem chytala autobus do města Tenby které je nádherným přístavem s barevnými skoro jihoevropskými domečky a hradem, který je dobytný jen za odlivu. Na vše jsem měla dvě a půl hodiny, což jak se ukázalo nebylo ani dostačující, neb dobrou hodinu a třičtvrtě jsem se jen procházela kolem moře. Na hrad se dalo jedině doplavat, což by v těch rozbouřených vlnobitích bylo skoro nemožné.

Zmokla jsem jednou. Většinu fotek zatemňuje ocelová šeď, ale než nadešla má poslední hodinka, mračna se rozestoupila a slunce vše pozlatilo těmi správnými odstíny. Koupila jsem si poměrně neskladnou knihu s fotkami celého pobřeží abych měla památku a také motivaci k budoucí, tentokrát určitě delší a každopádně úplné trase této čarokrásné části Walesu.

Trek Pembrokeshire coast path – Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Vlakem jsem se nechala dovézt do Swansea. Druhého největšího města Walesu, kam jsem se vydávala pouze pro turistickou známku tamějšího muzea, neb když jsem byla ve Swansea poprvé, muzeum již bylo zavřené. A já si nemůžu dovolit opustit Wales aniž bych nevlastnila jeho všechny dostupné trofeje! Měli poslední kousek! Jaké to štěstí se na mě usmálo a já byla ten vyvolený kdo si ji odvezl!

Trek Pembrokeshire coast path – Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

V 16h mi jel vlak a nezbylo než udělat dovolené pápá a smířit se s vidinou již ponuré a umravněné pracovní morálky neb dětem končila škola a nám začíná nejnáročnější období sezony. Cesta ubíhala pomalu, přestože jsem ji převážně prospala. Přestupovala jsem ve měste Shrewsbury, kde jsem měla 40minut čas. Nějak mě zmohla otupělost a už se mi nechtělo nic než být ve své postýlce. Ale nakonec jsem se ještě přemluvila k výlezu z nádraží a porozhlédnutí se kolem. Ono totiž již z vlaku je vidět, že město je překrásně historické. Dominuje mu obrovská budova katedrály a hrad, který je hnedle nad nádražím, takže jsem se vydala tím směrem a fotila. Nádvoří bylo pochopitelně zavřené ale škvírou mezi dvířky jsem něco málo viděla a foťák také. Líbily se mi i okolní domy v tudorovském stylu, hnedle jsem si v hlavě vytvořila plán na další výlet.

Trek Pembrokeshire coast path – Wales
Trek Pembrokeshire coast path – Wales

Minutky utíkaly rychleji než mé nohy směrem k nástupišti. A hle co se nestalo. Kolej byla prázdná!! Odjel můj poslední přípoj toho dne. A já myslela že si vytrhám vlasy zlostí! Zpanikařila jsem neb druhý den jsem měla být v sedm hodin ráno v práci. A to tedy za těchto okolností rozhodně nebylo reálné! Nejdřív jsem zjistila kam se mohu ještě ten večer dostat a tyto údaje nadiktovala šéfovi do mobilu. Nějak mě ta stresová situace přemohla a nedalo se duševnímu kolapsu zabránit. Šéf měl chladnou hlavu, řekl mi abych si našla nějaké ubytování a dojela ráno až to půjde, že nemají až zas tak plno aby to nezvládli. Měla jsem možnosti dvě. Buď zůstat v Shrewsbury a nebo popojet dvě a půl hodiny vlakem do města kde jsem loni studovala a kde stále bydlí jeden známý jež mi mohl případně poskytnout střechu nad hlavou. Zavolala jsem mu a kupovidu slovo dalo slovo. Já udělala psí oči na zaměstnance dráhy aby mě nechali alespoň jeden úsek jízdy dojet na lístek který jsem měla, byť na zcela opačnou stranu. Překvapilo mě jak byli všichni nápomocní. Já zrovna dvakrát příjemná nebyla, to jsem si uvědomovala. Stres mě v poslední době přivádí do stavů kdy jednám skoro až nezdvořile, navíc se mi vždy tlačí do očí slzy nesnáze, zlosti a obav zároveň. Divím se že mi tak vyšli vstříc. Asi hodně dělal můj batoh, turistický vzhled a taky ty slzy. Ve vlaku průvodčí věděl o mém případu tak byl moc hodný. Přestupovala jsem ve městě Crew do jiného vlaku a tam jsem si fakt nebyla jistá že mi můj lístek projde. Průvodčí byla žena, a zdála se znavená pozdní hodinou a plným vlakem přiopilých Irů (konečná stanice tohoto vlaku je přístav Holyhead odkud jezdí trajekty do Irska). Trochu hranou lámanou angličtinou jsem jí vysvětlila co se přihodilo a ona se se mnou asi nechtěla rukama nohama dohadovat tak mi lístek štípla a bez dalšího slova odešla! Dobrýýýý!! Ke kámošovi Maďarovi jsem dorazila ve 23hodin. Do půl druhé jsme kecali a já pak musela aspoň na ty čtyři hodiny jít spát neb mě čekal nelehký pracovní den a víkend.

Tolik tedy ode mě….

Oficiální stránky treku (v anglickém jazyce): Trek Pembrokeshire coast path 

 

1 komentář: „Trek Pembrokeshire Coast Path – Wales – den čtvrtý“

  1. Ahoj, trek je parádní, sama jsem ho šla loni v srpnu. Jediná část cesty, kterou bych si i odpustila, byla ta kolem zálivu u Pembroke, jinak moc pěkný. Vyrážela jsem ze St. Dogmaels, a protože jsem trek zvládla rychleji, než jsem čekala, došla jsem po Wales Coast Path až do Carmarthenu, odkud mi jel autobus. Občas bylo sice trochu problémové najít místo na stan, ale nakonec se vždy podařilo. Co ještě můžu doporučit, je skvělá zmrzlina na náměstí v St. Davids :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>