Cairngorm mountain

Skotsko a Skotové v České televizi

Před chvilkou jsem přišel domu, zapnul bednu, přepnul na ČT2 a co neslyším. Dudy. Skotské dudy. Přišel jsem právě včas, protože v TV běžel pořad Kosmopolis, jehož dnešní díl se věnoval právě Skotům, Skotsku, Skotům žijících v Čechách, skotské kultuře.

Ve Skotsku nejsou žádné slunečné dny, Skotové jsou spořiví až lakomí a všichni jsou rusovlasí – to je jen část představ, které o Skotsku a jeho obyvatelích kolují. Co je na nich pravdy odhalila v Kosmopolisu režisérka Iva Tereza Grosskopfová. Společně se vypravíme na zámek Sychrov, kde se v srpnu konaly už 10. Skotské hry. Představíme učitele hry na skotské dudy Williama Chipa Doehringa a učitele skotských tanců Grahama Coatese Gibsona. Jak Skotové vnímají Česko, se pokusíme zjistit mimo jiné prostřednictvím britské velvyslankyně Sian MacLeod.

Jestli jste dnešní pořad nezastihli, můžete se na něj podívat na stránkách České televize.

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>