Mela festival - Edinburgh, Skotsko

Mela – multikulturní festival v Edinburghu

Vířící sárí a mečící dudy. Pohupování kiltů a drnkání na sinár. Karí zapíjené tradičním skotským nápojem Irn-Bru. Tak to je Mela. Pestrobarevný festival oslavující kulturní rozmanitost Skotska. Tradici festivalu Mela založila v roce 1995 zdejší etnická komunita – Bangladéšané, Indové a Pákistánci.

Mela nabízí víkend plný multikulturních tanců, hudby, jídla a mody doprovázené spoustou aktivit určených dětem. Festival se koná koncem srpna nebo na začátku září. Dějištěm je Pilrig Park.

Oficiální stránky: The Edinburgh Mela Festival
Místo konání: Pilrig Park, Edinburgh, Skotsko


 

Zdroj fotografií:By Prateek Rungta from Delhi, India (Amritsari KulcheUploaded by Perumalism) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>