Letiště Edinburgh

Letiště Edinburgh

V současnosti (říjen 2010) létá na lince Praha – Edinburgh British Airways (s přestupem v Londýně) a Lufthansa (přestup Frankfurt). A pouze jedna nízkonákladová společnost Jet2, která nabízí přímý spoj. Více informací naleznete v článku „Letecky do Skotska“ případně si můžete zkusit najít spoj zde.

Letiště v Edinburghu (kod EDI)

Letiště Edinburgh (oficiální stránky) leží cca 12,5km západně od centra města. Pro cestu na u z letiště pravděpodobně použijete jeden z následujících způsobů dopravy – autobus, tramvaj nebo taxi.

KML-LogoFullscreen-LogoQR-code-logoGeoJSON-LogoGeoRSS-LogoWikitude-Logo
Letiště Edinburgh

načítám mapu - prosím čekejte...

Edinburgh - letiště: 55.950785, -3.361453
Waverley Bridge - odjezd autobusové linky č. 100: 55.951847, -3.191771
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo KML-Logo
Edinburgh - letiště
Edinburgh Airport, Edinburgh, Velká Británie
marker icon
icon-car.png Fullscreen-Logo KML-Logo
Waverley Bridge - odjezd autobusové linky č. 100
Waverley Bridge, Edinburgh, Velká Británie

Autobusem

Na letiště jezdí speciální autobusová linka č. 100 ze stanice Waverley Bridge přímo před vlakovým nádražím. Cesta trvá cca 30 minut. Linka je v provozu 24 hodin denně. Přes den jezdí autobus v intervalech 10 minut. Noční linka N22 (00 – 04 hod.) jezdí v půlhodinových intervalech.

Jízdní řád naleznete zde. Jednosměrná jízdenka stojí 4,00 GBP (dětská 2 GBP) a otevřená zpáteční 7 GBP (dětská 3 GBP) – ceny únor 2015. Aktuální ceník najdete na hlavní stránce linky Airlink.

Autobus staví i na zastávkách West End a Haymarket (vlakové nádraží). Autobus ze směru od letiště odjíždí ze stanoviště před příletovou halou (vlevo od východu)

Taxi

Cesta taxíkem trvá přibližně 25 minut a cena je od 15 GBP. Taxi odjíždí ze stanoviště před příletovou halou (vlevo od východu).

Autobusem z Glasgow

Do Edinburghu můžete také použít autobus z Glasgow (GLA, oficiální stránka), který leží 85km západně od letiště. Z letiště jezdí na autobusové nádraží Glasgow autobus č. 905. Odtud můžete případně pokračovat autobusovou linkou č. 900 do Edinburghu.

Foto: By Kim Traynor (Own work) [CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>