Jaké doklady si vzít s sebou do Velké Británie

Jaké doklady si vzít s sebou do Velké Británie

Jedete-li jako Au-pair nebo budete práci hledat až ve Velké Británii, nezapomeňte si s sebou vzít Evropský průkaz pojištěnce (EHIC – kartičku pojištěnce), případně komerční pojištění. Je dobré si vzít kontaktní informace (tel, fax, adresu) na pobočku své zdravotní pojišťovny.

Nemáte-li nový český řidičský průkaz, vyřiďte si ho. Vypadá stejně jako řidičské průkazy v celé Evropě. Vyhnete se tak nechápajícím pohledům anglických policistů, kteří nemají rádi nezvyklé věci.

Zjistěte si platnost cestovního pasu. Do Anglie je sice možné cestovat i na nový občanský průkaz (doporučuji též pořídit), ale né vždy s ním pochodíte. I v době jeho platnosti na něj kde kdo v UK kouká překvapeně. Takže je lepší mít i cestovní pas. Jestliže jeho platnost končí za rok nebo dva, pořiďte si nový. Nikdy nevíte, jak dlouho v zahraničí zůstanete.

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>