Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu

Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu

Pro Skoty je Hogmanay, neboli Nový rok, vždy velice důležitým svátkem. Dokonce důležitějším než samotné Vánoce. Ulice všech skotských měst a vesnic se 31. prosince zaplní lidmi, kteří si navzájem popřejí dobrý nový rok. A to vždy s patřičným skotským přízvukem. Oslavy jsou to dosti divoké a hlučné, protože Skoti se rádi zahřejí alkoholem. A nebylo by to Skotsko, kdyby se neozvaly skotské dudy.

V roce 1993 dostala městská rada Edinburghu úžasný nápad oživit oslavy Hogmanay uspořádáním různých akcí a živou hudbou na Princes Street. Tímto poslala celému světu pozvánku na jednu z největších oslav Nového roku. Tato oslava se stala oblíbenou a v dnešní době je edinburský Hogmanay největší zimní slavností v Evropě, který každoročně přitahuje více než 250 tisíc návštěvníků.

Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu
Hogmanay – oslavte Nový rok v ulicích Edinburghu

Silvestrovské oslavy trvají od 29. prosince do 1. ledna. Pokud se chcete dostat do hlavní části v centru města 31. prosince po osmé hodině večerní, budete potřebovat vstupenku. A určitě si ji zamluvte dlouho dopředu, protože zájem je opravdu velký.

Oficiální stránky festivalu: Hogmanay
Facebook stránky: Hogmanay

Zdroj fotografií:
By Robbie Shade (Fireworks over Edinburgh) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons
By photojenni [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>