Formulář P46

Formulář P46

S formulářem P46 se setkáte při nástupu do prvního zaměstnání ve Velké Británii. Vzhledem k tomu, že nastupujete do prvního zaměstnání, nevlastníte formulář P45 (obdoba našeho zápočtového listu) z minulého zaměstnání. Váš první zaměstnavatel je povinen vás nechat vyplnit formulář P46. Na základě vyplněného formuláře P46 vám HM Revenue (finanční úřad) přidělí tzv. Tax Code, který vašemu zaměstnavateli přesně řekne, jaké daně vám má strhávat z vašeho přijmu.

Je to po pracovní smlouvě hned další doklad, který byste měli v novém zaměstnání podepsat, pokud jste zaměstnavateli nepředali formulář P45 z minulého zaměstnání. Pokud s vámi zaměstnavatel tento doklad nepodepíše a ani od vás nebude vyžadovat formulář P45, mělo by to pro vás být znamením, že vaše daně nejsou úplně v pořádku a vás nový zaměstnavatel nemá zcela úplně čisté svědomí ve věci peněz, která vám strhává z vaší výplaty a měl by odvádět státu.

Další informace můžete získat na stránkách:

 

Formulář P46
Formulář P46

 

Formulář P46
Formulář P46

 

 

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>