Edinburgh ubytování -  Balmoral Hotel

Edinburgh – ubytování

V posledních letech se díky výstavbě nových hotelů podstatně zvětšila ubytovací kapacita. A tak je možné celkem snadno najít ubytování po celý rok. Ale v průběhu největších festivalů (celý srpen a začátek září) a také přes Hogmanay (Silvestr) si můžete být jisti, že město bude nacpané k prasknutí a sehnat ubytování nebude snadné. Ba dokonce nemožné, pokud si ho nezamluvíte delší dobu předem. Někdy je třeba ubytování objednat až rok předem.

Typy ubytování v Edinburghu

Edinburgh nabízí široké spektrum možností ubytování:]

  • Guesthouse – něco jako naše penziony, relativně levné
  • B&B (bed and breakfast) – relativně levné ubytování nejčastěji v soukromí v krásných toriánských vilkách a georgiánských městských domech
  • Hotel – v Edinburghu je zastoupena spousta mezinárodních hotelových řetězců
  • Hostel – levné ubytování hlavně pro mladé a nízko-nákladové turisty (možnost ubytování i v jednoduše zařízených dvoulůžkových pokojích)
  • Kemp – v Edinburghu je jeden kemp, umístěný na okrajové části města

Cenové rozpětí ubytování v Edinburghu

Ceny v typickém hotelu, Guesthouse nebo B&B střední kategorie začínají přibližně na 50 až 70 GBP za dvoulůžkový pokoj. Pro náročnější návštěvníky jsou zde i luxusní hotely, kde cena odpovídá nabízeným službám a komfortu.

Ceny hostelů jsou v rozmezí 11 až 15 GBP ve společné ložnici („dorms“ – šest a více postelí), 30 až 50 GBP za dvoulůžkový pokoj.

Ceny se v průběhu roku díky festivalům mění. Nejvyšší bývají během sezony a na Silvestra. Ale i zde platí, že cena je nižší, pokud si ubytování objednáte dopředu. Nejnižší ceny jsou v únoru, březnu a listopadu.

Rezervace ubytování

Doporučujeme rezervovat ubytování v hotelu,  B&B  ale i v hostelu, co nejdříve. Cena bude nižší a hlavně budete mít jistotu, že seženete ubytování v termínu, který potřebujete. Doporučujeme rezervovat hotelB&B nebo hostel na stránkách Pelikán.cz. Tento rezervační server je napojen na největší rezervační systémy a tak si můžete být jisti, že vaše rezervace proběhne korektně.

Pokud přijedete do města a nemáte žádný pokoj, může vám pomoci několik agentur. Rezervační služba VisitScotland (tel. v Británii 0845 225 5121) vám zkusí najít vhodný pokoj a pokud se ji to podaří, zaplatíte poplatek cca 3 GBP. Ubytování můžete také hledat na stránkách VisitScotland Edinburgh. Pokud máte potíž sehnat ubytování v období festivalu, zkuste štěstí na stránkách agentury Festival Beds.

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>