skotsko-letecka-doprava-1

Doprava po Skotsku – letadlem

Vnitrostátní lety využívají hlavně obchodníci. Ale jsou místa, kde je letadlo jediný možný dopravní prostředek. Například odlehlé ostrovy. Na krátké vzdálenosti vycházejí ceny letenek docela draho. Proto tento způsob moc nedoporučuji. Snad jen tehdy, pokud vás tlačí čas a chcete navštívit Vnější Hebridy, Orkneje nebo Shetlandy.

Nezaměříme-li se jen na Skotsko, tak pak jsou hojně využívány vnitrostátní lety mezi Anglií a Skotkem. Například z Londýna létá do Skotska mnoho letadel. Někdy je i výhodnější letět z Prahy do Londýna a následně pokračovat do Skotska a nebo na nějaký skotský ostrov.

Největším vnitrostátním dopravcem je British Airways / Loganair, jejichž letadla zajišťují spojení jednak mezi městy Glasgow, Barra, Kirkwall, Sumburgh, Storverness, Islay, Benbecula, Campbeltown, Inverness, Stornoway, Wick, Aberdeen, Tiree. Tato společnost zajišťuje lety mezi jednotlivými ostrovy Orknejí a Shetlandy.

Zde si můžete najít vnitrostátní letenky ve Skotsku

Letadla British Midland létají z Edinburghu do Stornoway. S Wastern Airways se dostanete z Aberdeenu do Wicku. Společnost Highland Airways létá z Inverness do Sumburghu a Stornoway.

Orientační ceny zpátečních letenek (květen 2012)

Glasgow – Kirkwall -> 140 – 210 GBP
Edinburgh – Sumburgh -> 160 – 230 GBP
Edinburgh – Stornoway -> 110 – 180 GBP
Kirwall – Sumburgh -> 70 – 120 GBP
Inverness – Stornoway -> 90 – 140 GBP

Letecké společnosti působící ve Skotsku

British Airways / Loganair – http://www.loganair.co.uk/ (článek na našich stránkách: British Airways)

Eastern Airways – http://www.easternairways.com/

Highland Airways – http://www.highlandairways.co.uk/

Foto: By Me677 (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

1 komentář: „Doprava po Skotsku – letadlem“

  1. Gosh, Tony, that is a horrible expireence. I don’t blame you for wanting to throttle the doctors. I think that these days there are too many cooks in the kitchen, so to speak. Because we no longer see just one doctor for everything we end up getting a lot of different medical advice. It’s hard to keep it all straight.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>