Co je proof of employment

Co je proof of employment

Proof of employment je doklad o zaměstnání, který vám na požádání vystaví váš zaměstnavatel. Je to vlastně obyčejný úřední dokument na kterém je zaznamenána skutečnost, že někde pracujete. Pro větší věrohodnost by měl být napsán na hlavičkovém papíru zaměstnavatele.

Proof of employment by měl obsahovat:

  • obchodní jméno zaměstnavatele
  • kontaktní údaje zaměstnavatele
  • datum nástupu do zaměstnání
  • vaše jméno
  • vaše kontaktní údaje
  • aktuální datum

K čemu nám bude proof of employment dobrý? Byrokracie je v Anglii neuvěřitelná. Na vše člověk potřebuje papír a razítko. Během pobytu ve Velké Británii budete několikrát čelit skutečnosti, že úřadům i soukromým osobám budete muset prokázat skutečnost, že někde pracujete, podloženou úředním dokumentem. Například v bance nebo při získávání National Insurance Number (NiN).

Pracovní smlouva proof of employment nenahrazuje. Některé úřady, či soukromé společnosti ji nemusí akceptovat a trvá na dopisu od zaměstnavatele, kde je uvedeno aktuální datum. Vlastně se tak brání tomu, že jim můžete ukazovat pracovní smlouvu od zaměstnavatele, kde už nepracujete.

Jak by měl proof of employment/doklad o zaměstnání vypadat?

Vzor Proof of Employment Letter můžete najít například zde

Autor

Michal Ruš

Michal Ruš - fotograf, cestovatel a bytový architekt. Člověk milující architekturu, hravý a nápaditý design, zajímavé interiéry, moderní umění a černobílou fotografii. Nějaký čas jsem žil ve Skotsku a Walesu a hlavně Skotsko se stalo zemí mého srdce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>